Laster Hendelser

Høststorm presenterer Mesterklasser

Henning Kraggerud og Samuel Coles holder mesterklassene for blåserne ved Barratt Due musikkinstitutt under årets Høststorm!

Tirsdag 20. oktober
kl. 10:00
Barratt Due musikkinstitutt

Tirsdag 20. oktober

Sted: Kammersalen
Gjest: Henning Kraggerud
For: Studenter ved Høyskolen
Hva: Mesterklasser og live-streaming
 

  • 10:00-10:40 – Kristina Ohlwein, Obo, Mozart – Obo-konsert, 1. sats 
  • 10:40-11:20 – Amalie Duesund, Fløyte, Mozart – Fløytekonsert i G-dur, 2. sats 
  • 11:20-11:40 – Pause
  • 11:40-12:20 – Stine Lorentzen, Fagott, Weber – Andante (fra Andante e Rondo Ongarese) 
  • 12:20-13:00 – Sara Bolstad, Fløyte, Mozart – Fløytekonsert i G-dur, 1. sats 
  • 13:00-13:30 – Pause
  • Streaming – Royal Northern College of Music
  • 13:30-14:00 – Jonas Skjæveland, Klarinett, Widor – Introduction et Rondo 
  • 14:00-14:30 – Tone Langsrud, Horn, Schumann – Drei Romanzen 


Sted: Kammersalen
 

Gjest: Henning Kraggerud
For: Elever ved Unge Talenter 
Hva: Mesterklasser og
livestreaming 

  • 15:00-15:40 – Liv Maija Gaino, Fløyte, Gaubert – Nocturne (fra Nocturne et Allegro Scherzando)
  • 15:4016:20 – Dagny Mehus, Fagott, Weber –  Andante (fra Andante e Rondo ungarese)
  • 16:20-16:40 – Pause
  • 16:40-17:20 – Millie Schumann, Trompet, Hummel – Trumpetkonsert, 1. sats
  • 17:20-18:00 – Stella Hermansen, Tuba, Schumann – Adagio (fra Adagio & Allegro)
  • 18:00-18:30 – Pause
  • Streaming – Cheetham School of Music 
  • 18:30-19:00 – Maria Oftestad, Trombone, L. E. Larsson – Concertino op 45, 2. sats
  • 19:00-19:30 – Daniel Ivanov, Klarinett, Saint Saens – Sonate 1. sats 


Onsdag 21. oktober

Hvor: Stuen
Gjest: Samuel Coles
Hva:
Mesterklasser

  • 12:00-12:30 – Simon Berg, Horn, Alexander Glasunow – Reverie 
  • 12:30-13:00 – Ågot Sagbakken, Trompet, Brandt –  Trompetkonsert nr 2, 1. sats 
  • 13:00-13:30 – Oline Grimstad, Fløyte, Carl Reinecke – Ballade 
  • 13:30-14:00 – Pause
  • 14:00-14:30 – Sytske Pas, Horn, Orkesterutdrag: Beethoven 3/7/8, Brahms 2., Bruckner 4. 
  • 14:30-15:00 – Mathias Zonca, Fløyte, Mozart – Fløytekonsert i G-dur, 3. sats 
  • 15:00-15:30 – Even Fredheim, Obo, Nielsen, Fantasistykke, Op. 2 No.1, Romance 
  • 15:30-15:45 – Pause
  • 15:45-16:15 – Aksel Vedi, Trombone, Rimsky-Korsakov, Trombonkonsert,  sats 2 og 3 
  • 16:15-16:45 – Patricia Treff, Klarinett, Saint Saens – Sonate 1. sats (og hvis tid: 2. sats)
  • 16:45-17:15 – Aksel Berg, Trombone, Ferdinand David, Trombonkoncertino, sats 1 
  • 17:15-18:00 – UT Messingensemble, 14 elever, Antonin Dvorak – Humoresque, Arr: Jarle Storløkken


Torsdag 22. oktober

Hvor: Stuen
Gjest: Samuel Coles
Hva: Mesterklasser 

  • 12:00-12:30 – Britt Sairanen, Klarinett, Carl Maria von Weber – Klarinettkonsert nr 1, 1. sats 
  • 12:30-13:00 – Ingrid Aarskog, Fløyte, George Enescu – Cantabile et Presto 
  • 13:00-13:30 – Victor Vogel, Trompet, Jean Hubeau: Sonate for Trompet, 1. sats, hvis tid 2. sats
  • 13:30-14:00 – Pause
  • 14:00-14:30 – Selma Ringdal, Horn, Jane Vignery, Hornsonate, 1. sats
  • 14:30-15:00 – Liisa Aagedal, Trompet, Telemann, Suite no. 1 i c-moll 
  • 15:00-15:30 – Knut Panengstuen, Obo, Haydn – Oboe Concerto 1. Sats 
  • 15:30-15:45 – Pause
  • 15:45-16:15 – Remine Løvland, Fløyte, Louis Ganne – Andante et Scherzo
  • 16:15-16:45 – Guro Kitterød, Trombone, Guillmant, Morceau Symphonique 
  • 16:45-17:15 – UT Treblåsensemble, 8 elever, Stravinsky Pulcinella – Utdrag
  • 17:15-18:00 – UT Kammerakademi, 10 elever, Emile Bernard – Divertissement op 36. 1. sats 

Av smittevernhensyn vil mesterklassene ikke være åpne for eksternt publikum.

 

Vil du få med deg mer av Høststorm?

Her er programmet for konserten 21. oktober

Her er programmet for konserten 22. oktober