Høststorm 24. – 27. oktober 2017

Barratt Dues blåsere i vinden som aldri før! Blåsere ved Musikk på Majorstuen, Unge Talenter og Høyskolen viser seg fram gjennom en uke med mesterklasser og konserter.

Alle mesterklasser tirsdag-fredag og konsertene tirsdag og onsdag er gratis og åpne for alle – velkommen!

Her kommer en detaljert oversikt over dagene:  

Tirsdag 24/10

Mesterklasser i Kammersalen med Bård Monsen:
1100-1130: Sara Bolstad, fløyte
1130-1400: Pause
1400- 1430: Amalie Duesund, fløyte
1430-1500: Antonio Bruno, klarinett
1500-1530: Marco Pennisi, klarinett
1530-1555: Mathias Zonga, fløyte
1555-1620: Ingvild Ness, fløyte
16:30-1655: Magnus Karlsen, fagott
1655-1720: Erle Løvseth, klarinett

1900: Konsert med blåsere ved Høyskolen i Kammersalen

 

Onsdag 25/10

Mesterklasser i Kammersalen med Tine Thing Helseth:
1200-1230: Kristine Legernæs, klarinett
1230-1300: Snorre K Laugerud, trompet
1300-1330: Trond Sagbakken, trompet
1330-1400: Andreas Öberg, waldhorn
1400- 1430:Ida C Knutsen, klarinett
1430-1500: Pause
1500-1530: Askil Okkenhaug, trombone
1530-1600: Dagny Mehus, fagott
1600-1630: Ågot Sagbakken, trompet
1630-1700: Annie Lundgreen, saksofon

1900: Konsert med blåsere ved Unge Talenter og Høyskolen i Kammersalen

 

Torsdag 26/10

Mesterklasser i Kammersalen med Tine Thing Helseth:
1130-1200: Gabriel B. Gjerpe, trombone
1200-1230: Ole Vetle Johansen, trombone
1230-1300: Sigurd Greve, obo
1300-1330: Mona K. Østenstad, klarinett
1330-1400: Mattias Haaland, klarinett
1400- 1425: Erlend Sun Dragland, trombone
1425-1455: Pause
1455-1520: Selma Ringdal, horn
1520-1545: Kristian Brekke, trombone
1545-1610: Inga Fossum Holt, klarinett
1610-1635: Guro Kitterød, trombone
1635-1700: Aksel Berg, trombone

 

Fredag 27/10

Mesterklasser i Kammersalen med Tine Thing Helseth:
1100-1130: Robert G Sylta, basstrombone
1130- 1200: Bence Fazekas, trombone
1200-1230: Felix Niël, fløyte
1230-1255: Vera Aadland, klarinett
1255-1320: Sytske Pas, horn
1320-1355: Pause
1355-1420: Oda Dalen, fløyte
1420-1445: Emilie Ravn Jensen, horn
1445-1510: Daniel Ivanov, klarinett
1510-1535: Liv Maija Gaino, fløyte
1535-1600: August Shieldrop, tuba

1900: Konsert med blåsere ved Musikk på Majorstuen, Unge Talenter og Høyskolen i Fagerborg Kirke.
Solist: TINE THING HELSETH
Andreas Öberg, horn, Klarinettensemble HA, Felix Niël, fløyte, Bence Fazekas, trombone, Mattias B Haaland, klarinett, Messingensemble UT, Kammerakademi UT, Ågot Sagbakken, trompet, Sytske Pas, horn, Vera Aadland, klarinett, Mikkel Brekke, trombone og M@M blåseensemble.

Akk.: Vebjørn Anvik, Thomas Rudberg

Foto: Paul Marc Mitchel


Se mer om konserten og kjøp billetter her. 

Les også

Åpen dag for obo og fagott

Er du interessert i å vite mer om undervisningen vår i  fagott og obo? Våre lærere David Strunck og Roman Reznik holder åpen dag 3. desember.

Mesterklassehelg for unge dirigenter

Helgen 7- 8. oktober ble den første av to mesterklasse-samlinger for unge dirigenter arrangert.

Ung Filharmoni

Ung Filharmoni, en del av prosjektet Crescendo, gikk av stabelen i uke 40

Lindemanprisen til Alf Richard Kraggerud!

Prorektor Alf Richard Kraggerud mottar årets Lindemanspris!