Skriv ut

VÅRBLÅS: 21. - 24. mars

Barratt Dues blåsere i vinden! Vårblås er et årlig prosjekt ved blåserseksjonen, som denne gang strekker seg fra tirsdag 21. mars til fredag 24. mars.

- - - 

Tirsdag 21. mars:
Kl 19:00: Konsert med blåsere i Kammersalen

Onsdag 22. mars:
Kl 11-18:00: Mesterklasser i Kammersalen
Kl 19:00: Konsert i Kammersalen

Torsdag 23. mars:
Kl 11-18:00: Mesterklasser i Kammersalen

Fredag 24. mars:
Kl 11-19:00: Mesterklasser i Kammersalen
Kl 19:00: Konsert med blåsere på Sentralen (egen side, se her)

- - - 

PROGRAM:
 

Tirsdag 21. mars kl 19:00 - Konsert i Kammersalen:

Launy Grøndahl (1886-1960)
Konsert
3. sats
Ole V Johansen, trombone

Carl Nielsen (1865-1931)
Fløytekonsert
1. sats
Ingrid Ose, fløyte

Richard Strauss (1864-1949)
Hornkonsert nr 1, Op. 11
3. sats
Andreas Öberg, horn

Louis Cahuzac (1880-1960)
Variations sur in air du pays d’Oc
Kristine Legernæs, klarinett

Henri Dutilleux (1916-2013)
Sonate for obo og piano
3. sats
Klara Borgqvist, obo

Carl Maria von Weber (1786-1826)
Konsert nr. 1, Op. 73
3. sats
Matthias Haaland, klarinett

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Hornkonsert nr 2
1. Sats
Selma Ringdal, horn

Clara Schumann (1819-1896)
Romance Op. 22
Boris Fatulaev, obo

Jean-Baptiste Singelée (1812-1875)
Duo Concertant Op. 55
Treblåstrio: Annie Eline Lundgren, saksofon, Inga Fossum Holt, klarinett & Patrik Johansson, klaver

George Frideric Händel (1685-1759)
Suite
1. Allemande
2. Courante
3. Sarabande
4. Gigue
Messingtrio: Ole Vetle Johansen, trombone, Andreas Öberg, horn & Snorre Kaspersen Laugerud, trompet

Anton Reicha (1770-1836)
Blåsekvintett no 2 i Ess-dur
1. sats
Quintetto Quasi: Ingvild Ness, fløyte, Oda Dalen, fløyte, Vera Aadland, klarinett, Dagny Mehus, fagott & Selma Ringdal, horn

- - -

Onsdag 22. mars - Mesterklasse i Kammersalen

1100-1130: HA: Kristine Legernæs, klarinett: Variations sur in air du Pays- L Cahuzac

1130-1200: HA: Trond Sagbakken, trompet: Hummel konsert, 1. sats

1200-1230: HA: Snorre Laugerud, trompet: Pakhmutova trompetkosert, 1 del

1230-1300: HA: Malene Flataker, trompet: Marcel Bitsch, Quatre Variations sur un theme de Domenico Scrlatti

1300-1330: HA: Boris Fatulaev, obo: Clara Schumann: Romance op 22

1330-14:15: Pause/Interval

1415-14:45: HA: Andreas Öberg, horn: Strauss #1, 1. og 2. sats

1445-1515: Maria Ose, Flute -UT Jaques Ibert, fluteconcerto 1. mov

1515-1545: Magnus Carlsen, Basoon -UT Vivaldi G-minor concerto 1. and 2. mov

1545-1600: Pause/Interval

1600-1630: Dagny Mehus, Basoon -UT Vivaldi E-minor concerto 1. mov

1630-1700: Trombone-trio, Askil, Erlend, Kristian -UT Pergolesi Sonata nr 4, 1. and 2. mov

1700-1730: Kristian Brekke, Trombone -UT Lars Erik Larsson Concertino for trombone

1730-1800: Vera Aadland, Clarinet -UT Sutermeister Capriccio

 

19:00-21:00 - Konsert i Kammersalen:

Johannes Brahms (1833-1897)
Horntrio i Ess-dur Op. 40
2. Sats
Brahmstrio: Sytske Pas, horn, Kristin Pas, fiolin & Oskar Abel Halvorsen, klaver

Camille Saint-Saëns (1835-1921)
Sonate Op. 167
1. sats
2. sats
Mona Kristine Østenstad, klarinett

Kazimierz Serocki (1922-1981)
Sonatina
Mikkel Brekke Krossli, trombone 

Antonio Vivaldi (1678-1741)
Fagottkonsert i g-moll
1. Sats
Magnus Kongsmo Karlsen, fagott 

Aleksandra Pakhmutova (1929-)
Trompetkosert, 1. del
Snorre Laugerud, trompet 

- Pause 10 min -

Giovanni Battista Pergolesi (1710-1736)/Ralph Sauer
Sonata nr 4
1. sats
Trombone-trio: Kristian Markhus Brekke, Askil Moxnes Okkenhaug & Erlend Sun Dragland

Jacques Ibert (1890-1962)
Fløytekonsert
1. sats
Maria Ose, fløyte 

Aaron Copland (1900-1990)
Konsert
Ida C Knutsen, klarinett 

Johann Nepomuk Hummel (1778-1837)
Konsert
1. sats
Trond Sagbakken, trompet 

Edvard Grieg (1843-1907)
Fiolinsonate i F- dur, Op. 8
Allegro con Brio
Felix Niël, fløyte 

Leonard Bernstein (1918-1990)
West side story
1. Tonight
2. One hand, one heart
3. I feel pretty
Unge Talenter Messingkvintett: Snorre Laugerud, trompet, Ågot Sagbakken, trompet, Emilie Ravn Jensen, horn, Mikkel Brekke Krossli, trombone & August Schieldrop, tuba

 - - -

Torsdag 23.mars – Mesterklasse i Kammersalen

1100- 1130: HA: Matthias Haaland, klarinett: Weber #1, 1. sats

1130-1200: HA: Mona Østenstad, klarinett: Saint Saëns: 1. og 2. sats fra Sonate

1200-1230: HA: Ida C Knutsen, klarinett: Copland konsert

1230-1300: HA: Felix Niël, fløyte: Orkesterutdrag

1300-1330: HA: Andrea Ringdal, fløyte: Orkesterutdrag

1330-1415: Pause/Interval

1415-1445 HA: Sigurd Greve, obo: Henri Dutilleux, 1. og 2. sats fra Sonate

1445- 1515: August Schieldrop, Tuba -UT

1515- 1545: Mikkel, Trombone -UT Sonatina Kazimierz Serocki

1545-1600: Pause/Interval

1600-1630: Emilie Ravn Jensen, Horn -UT Strauss Hornconcerto nr 2, 1. mov

1630-1700: Annie, Saxofon -UT Tomasi: Ballade

1700-1730: Aqvador, Saxofonqvartett -UT Albeniz: Spansk suite Malaguena

A Hymnsong of Phillip of Bliss

17:30-18:00: Guro Kitterød, Trombone -UT Rimsky-Korsakow trombone consert 1. og 2. mov


- - - 

Fredag 24. mars – Mesterklasse i Kammersalen

1100-1130: HA: Ole V Johansen, trombone: Grøndahl: 3. sats fra Konsert

1130- 1200: HA: Gabriel B Gjerpe, trombone: Tomasi: 2 sats fra Konsert

1200-1230: HA: Bence Fazekas, trombone: Frank Martin: Ballade

1230-1300: Ingrid Ose, Flute -UT Carl Nielsen Flute concerto 1. mov

1300-1330: Klara Borgqvist, Oboe -UT Henri Dutilleux sonate 3. mov

1330-1400: Pause/Interval

1400-1425: Sytske Pas, Horn -UT J.Moulijn Horn of Plenty 1. sats Reveil

1425-1450: Ingvild Ness, Flute -UT Groven – Solstemning

1450-1515: Tritonus: Ågot Sagbakken trp, Selma Ringdal, hrn, Guro Kitterød, trb -UT Poulenc trio 1. og 2. mov

1515-1530: Pause/Interval

1530-1555: Oda Dalen, Flute -UT Faure Fantasie

1555-1620: Vegard Marøy, Trumpet -UT Rustiques av Eugene Bozza

1620-1645: Ågot Sagbakken, Trumpet – UT Concert Scherzo Alexander Arutiunian

 

Prøverekkefølge UT Sentralen:

1700-1720 Kammerakademiet

1720-1740 Messingensemblet

1740-1755 Taffanel blåsekvintett

1755-1810 Tubakvartett

1810-1820 Aqvador

1820-1840 Majorstuen blåseensemble


Program konsert på Sentralen fredag 24. mars se her.

EnglishNorsk

Nyheter:

Jumu Europa Nord-Øst: Flere Barratt Due-elever blant prisvinnerne!

Les mer

Michael Endres ute med ny CD

Les mer

Hilary Hahn holder mesterklasse fredag 10. mars

Les mer

Gratulerer med seieren i UMM, Aksel!

Les mer

Samarbeidspartnere:


 

 

 


Støttespillere:

I samspill med: