Skriv ut

Utvidet frist for å søke Orchestra NoVe

24. november er nå søknadsfristen for den nye storsatsingen Orchestra NoVe, et binasjonalt orkester med El Sistema, et samarbeidsprosjekt mellom Norges musikkhøgskole, Festspillene i Bergen og Barratt Due musikkinstitutt.

Norsk musikkliv har fått en gyllen mulighet til et samarbeid med de beste krefter innen El Sistema, Venezuela og det har resultert i anledning til å skape et binasjonalt orkester mellom våre land etter modell av «Simon Bolivar» orkestret. Det vil si et orkester med 160 unge toppmusikere.

Det binasjonale orkestret på internasjonalt toppnivå blir det første samarbeidet av denne typen som El Sistema inngår og det er en stor fjær i hatten for norsk musikkliv at det samarbeidet blir med oss.

Les mer om prosjektet på sidene for Orchestra NoVe, eller gå rett til søknadsskjemaet her.

EnglishNorsk

Nyheter:

Anna og Julie gjorde det stort i Italia!

Les mer

Eivind vant Eurovision Young Musician

Les mer

Eivind til finalen!

Les mer

Vilde Frang tilbake til instituttet

Les mer

Samarbeidspartnere:

 

Støttespillere:

I samspill med: