Skriv ut

Mange søkere til Majorstuen-tilbudet

39 musikalske talenter i Osloskolen har søkt om opptak til det nye musikktilbudet ved Majorstuen skole fra høsten 2011.

Tilbudet er et samarbeid mellom Oslo musikk- og kulturskole, Majorstuen skole, Utdanningsadministrasjonen og Barratt Due musikkinstitutt.

Majorstuen skole starter i samarbeid med Barratt Due opp med musikklasser for spesielt musikkinteresserte barn høsten 2011. Det er høsten 2011 plass til 25 barn på 5. til 7. trinn, og det vil skje en gradvis utvidelse av tilbudet for hvert år. Musikklassene vil utvides opp til 10. trinn.

Barratt Due musikkinstitutt leder den instrumentale delen.

Initiativet kommer fra skolebyråd Torger Ødegaard, og tilbudet er gratis for de barna som blir tatt opp. Barna vil få et svært bredt musikktilbud som omfatter undervisning på hovedinstrument og biinstrument, samspill og musikkproduksjon i tillegg til musikkorientering med gehørtrening og improvisasjon/komposisjon, verkanalyse og musikkhistorie. Barna får også tilbud om et lørdagstilbud på Barratt Due.

Les mer om tilbudet på Oslo kommunes hjemmesider

EnglishNorsk

Nyheter:

Anna og Julie gjorde det stort i Italia!

Les mer

Eivind vant Eurovision Young Musician

Les mer

Eivind til finalen!

Les mer

Vilde Frang tilbake til instituttet

Les mer

Samarbeidspartnere:

 

Støttespillere:

I samspill med: